כיצד מודדים גז ראדון?   |  ראדון בממדי"ם   |  הזמנת בדיקה   |  מהו גז ראדון?  |  קרינה מייננת / בלתי מייננת  |  קרינה מרשת החשמל  |  קרינה מאנטנות סלולריות  |  גז ראדון  |  קרינה ממיקרוגל  |  בדיקת דירה לפני רכישה  |  בטיחות קרינה בעבודה  |  אמנת השרות של RAD.TEST  |  
תאריך ושעה
 
 

 קרינה ממתקני חשמל.

סביב מכשירי חשמל פעילים ובמיוחד סביב קווי מתח ותחנות השנאה נוצרים שדות חשמליים ומגנטיים. במשך היום נחשפת האוכלוסייה למגוון מקורות קרינה מסוג זה, עקב ההתפתחות הטכנולוגית והתגברות השימוש במכשירי חשמל.

מחקרים מראים שילדים אשר גרים בסמוך לקווי מתח גבוה,שנאים ומתקני חשמל נוספים חשופים יותר לסיכון לחלות בסרטן. המחקר בוצע על ידי מעקב אחר שכיחות הימצאותם של קווי חשמל ליד בתיהם של הילדים, המתח הגבוה של החשמל היווה גורם להתפתחות מחלת הסרטן ממנה סבלו. המחקרים הראו כי קיים קשר בין סוגים של שדות אלקטרומגנטיים לבין עליה בסיכון לחלות בלוקמיה אצל ילדים.

 בישראל עדיין מוצבים קווי מתח גבוה בסמוך לבנייניי מגורים, בתי ספר וגני ילדים. במקרה זה, קיימת אפשרות לחשיפה לעוצמות קרינה גבוהות של השדה המגנטי, אשר עובר דרך קירות הבניין.

בהתבסס על ההמלצות של ארגון הבריאות העולמי (WHO) קבע המשרד לאיכות הסביבה סף חשיפה בריאותי לשדה מגנטי - 1000 מיליגאוס ולשדה חשמלי 5000 וולט למטר. סף זה מתייחס לחשיפה אקוטית לטווח קצר ואינו מתייחס לסיכונים אפשריים בעקבות חשיפה ממושכת.

הארגון הבינלאומי לחקר הסרטן (IARC) קבע בשנת 2001 כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לאורך זמן לשדה מגנטי העולה על 2 מיליגאוס הם "גורם אפשרי לסרטן".

 החל מ 2001 המשרד לאיכות הסביבה המליץ לכל גורמי התכנון הסביבתי ולחברת החשמל לתכנן ולהפעיל את קווי המתח ומתקני ההשנאה החדשים כך שלא יגרמו לחשיפת הציבור לשדה מגנטי ,במקביל מונתה ועדת מומחים לנושא קביעת חשיפות מרביות לשדות מגנטיים מרשת החשמל. 

RAD.TEST - המכון לבדיקות קרינה סביבתית מבצעים בדיקות קרינה מרשת החשמל (ELF): קווי מתח על- קווי חשמל בהם המתח החשמלי הנו 400KV, קווי מתח עליון - 161KV, קווי מתח גבוה -380V, קווי חלוקת חשמל עירוני - 22KV , קווי מתח נמוך- קווי חשמל בהם המתח החשמלי הנו 230V - 380V, תחנות מיתוג, תחנות משנה, תחנות טרנספורמציה פנימיות, פילרים, שנאים על עמודי חשמל , ארונות חשמל ביתיים ומערכות חימום תת רצפתיות.

שנאים

שנאי חשמל , טרנספורמטורים, הנמצאים בסמוך לאזורי מגורים, הינם מוצרים שכיחים ומשמשים להמרת רמת המתח החשמלי הגבוה המגיע מתחנות החשמל למתח בשימוש הביתי. שנאים אלה נמצאים על עמודי החשמל באזורי המגורים, בחדרי שנאים, בתוך בנייני המגורים וחלקם קבורים באדמה. בגלל הזרם הגבוה בשנאי קיימת ממנו הקרנה של שדה מגנטי בתדרי הרשת. קיים סיכון של קרינה של שדה מגנטי משנאי עמוד החשמל לבניין הסמוך, או בבניין המגורים בו נמצא חדר השנאים.
הדור הראשון של השנאים הינם שנאים על עמודי חשמל ברחוב בשטח הציבורי, הדור השני של השנאים הנו שנאים בתוך בנייני מגורים או בנייני משרדים כאשר תקרת חדר השנאים גובלת בדירה או במשרד, הדור השלישי אלו הם חדרי השנאים בשטחים הציבוריים.


 

ארונות חשמל

ארונות חשמל הינם מקור לשדות מגנטיים, ארונות חשמל מרכזיים עשויים ליצור שדה מגנטי בעוצמה גבוהה מאוד ובמרחקים הנקבעים עפ"י העומס הקיים על ארון החשמל. השדה המגנטי תלוי בכמות הזרם וההספק, וכמו כן באופן בניית הארון.
ארונות חשמל יכולים להיות בלובי הקומה בבניין מגורים ע"י הצבת ארון חשמל קומתי , ארון חשמל דירתי, פילר-ארון חלוקת חשמל בקצה המגרש, ארון חשמל חכם, ארון חשמל במשרד.

האגדות שכולם חושבים שהקיר עוצר את הקרינה לצערנו אינם נכונות, הקיר הוא כמו אוויר, חדר אשר בצדו השני קיים ארון חשמל , קרינת ארון החשמל תעבור את הקיר גם אם הוא עשוי מבטון ותקרין לחדר הצמוד.

ל - RAD.TEST מגוון פתרונות למיגון ארונות חשמל בפרט ובנושא החשמל בכלל מפני קרינת שדה מגנטי. 
 

 חימום תת-ריצפתי / סדינים חשמליים.

 באלפי בתים בישראל קיימות מערכות חימום תת-ריצפתי המופעלות על חשמל. שיטת החימום התת-ריצפתי והסדין החשמלי הינן דומות: בשניהן מוזרם זרם בגופי החימום אשר גורם לחימום ויוצר סביבו שדה מגנטי גבוה באזור הקרוב לגוף. עוצמת השדה המגנטי יכולה להגיע לרמות של מעל 100 מיליגאוס מרמת הסף המומלצת על-ידי המשרד לאיכות הסביבה.

מדידות מדגמיות שבוצעו הראו שחשיפה לשדה מגנטי בזמן הפעלת מערכות חימום  תת-ריצפתי המופעלות באמצעות חשמל יכולה להגיע למעל 100 מיליגאוס בגובה הרצפה ומעל 5 מיליגאוס בגובה מטר מהרצפה!!!

כאשר מדובר בילדים קטנים הזוחלים על הרצפה, החשיפה בזמן הפעלת המערכת גבוהה בפקטור 250 ביחס לחשיפה הממוצעת האופיינית שהיא 0.4 מיליגאוס. המחקרים האפדמיולוגיים מצביעים על כך שבחשיפה ממוצעת של 4 - 3 מיליגאוס יש פי שניים יותר מקרי לוקמיה בילדים מאשר בחשיפות נמוכות יותר. לכן, חשיפה של עשרות רבות של מיליגאוס הינה סיכון בלתי מוצדק ומן הראוי למנוע.

קיימות מערכות חימום תת-ריצפתי שבהם השדות המגנטיים הנוצרים סביב שני חוטים צמודים או שלושה גידים המנטרלים אחד את השני ויוצרים שדה מגנטי נמוך.

מומלץ לפני קניית מערכת חימום תת רצפתי לבצע בדיקת קרינה במערכת דומה המותקנת בבית אחר על מנת לא לקבל הפתעות אחרי "ההתחיבויות" של הספקים.
 

ממירים למערכות סולריות.
 

ראד.טסט בע"מ מבצעת בדיקות למממירים למערכות סולריות  , מומלץ להתקין את הממירים במקום בו השהייה הינה זמנית וקצרת טווח על מנת לצמצם את זמן החשיפה לקרינה ככל האפשר , כמו כן, יש לתכנן כי הממירים לא יגבלו בקיר המשותף לאזור בו השהייה רציפה וארכות טווח, כגון חדרי ילדים וכדו'.  מומלץ להיוועץ עימנו לפני התקנת מערכות סולריות.

 כתבות אחרונות:

המשרד לאיכות הסביבה: "קרינה ממערכת חימום תת-רצפתי: בקשה לחייב את היצרנים ליידע את הלקוחות על רמות הקרינה הנפלטות מהמערכת"

המשרד לאיכות הסביבה: "עקב החשש לחשיפה לקרינה דורש המשרד לאיכות הסביבה הפסקת פעילות צביעת ארונות חשמל על ידי תלמידים."

 

דוגמא של תוצאות תחנת ניטור כפי שבוצעה ע"י ראד.טסט בע"מ בבית הסמוך למתקני חשמל: 

 


  RAD.TEST - מומחים במדידות קרינה !!!   "... בישראל  עדיין מוצבים  קווי  מתח גבוה  בסמוך לבנייניי מגורים,  בתי ספר וגני  ילדים.  במקרה זה,  קיימת  אפשרות לחשיפה  לעוצמות קרינה  גבוהות  של השדה  המגנטי..."

האם אתם חשופים לקרינה אלקטרומגנטית ????

שמרו על בריאותכם, התקשרו עוד היום והזמינו בדיקה:

077-8211182

או: 03-9361835


 "... הארגון  הבינלאומי   לחקר  הסרטן   (IARC)  קבע  בשנת 2001  כי  מתקני חשמל  החושפים  את  הציבור  לאורך זמן  לשדה  מגנטי העולה  על  2 מיליגאוס  הם  "גורם אפשרי  לסרטן"..."

 

לראד.טסט נסיון רב במדידות קרינה אלקטרומגנטיות.
מדידות הקרינה נעשות ע"י בודק מוסמך עם ציוד רגיש ומכוייל בתוקף,
ברשיון המשרד להגנת הסביבה.למעקב אחר שינויי הקרינה משדות מגנטיים, המושפעים משינויי העומסים ממתקני חשמל, ניתן גם להתקין תחנת ניטור
ל-24 שעות ביממה וכן לתקופה ממושכת יותר.

עוד בתחום:

 בדיקות קרינה ביתיות  ובדיקת דירה לפני רכישה

 

לייבסיטי - בניית אתרים